Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.
min_Strona glowna.jpg

Diagnoza autyzmu i zespołu Aspergera

WARSZAWA i TRÓJMIASTO

Doświadczony interdyscyplinarny zespół diagnostów,

certyfikowany w „Złotym standardzie” obserwacji diagnostycznej ADOS-2

 

Właściwa diagnoza dziecka, postawiona na wczesnym etapie rozwoju, a następnie wczesna, intensywna terapia i edukacja (w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS prowadzona w Punktach Terapeutyczno-Przedszkolnych SOTIS) oraz dalsza pogłębiona diagnostyka i leczenie medyczne mają kluczowy wpływ na funkcjonowanie dziecka oraz jego rodziny.

 

Zgodnie ze standardami medycznymi (m.in. Amerykańskiej Akademii Pediatrii, Amerykańskiej Akademii Neurologii) niezbędnym warunkiem prawidłowej diagnozy jest doświadczony zespół diagnostyczny składający się z lekarzy psychiatrów i psychologów współpracujących z innymi specjalistami.

 

Wszyscy członkowie naszych zespołów diagnostycznych specjalizują w leczeniu i pracy z dziećmi z autyzmem. Współpracujemy również z klinikami, poradniami oraz uznanymi specjalistami, aby - jeśli jest to konieczne - zapewnić dziecku dostęp do dodatkowych badań i konsultacji. 

 

Dbamy o to, by możliwe było przeprowadzenie procesu diagnozy w jak najkrótszym czasie. Podczas procesu diagnozy zalecamy dodatkowe konsultacje i badania tylko w tym zakresie, w którym jest to niezbędne do postawienia właściwego rozpoznania (pod kątem całościowych zaburzeń rozwoju). W przypadku, gdy po postawieniu przez naszych specjalistów diagnozy, niezbędne okaże się wykonanie pogłębionej diagnostyki dziecka, specjaliści rekomendują przeprowadzenie dodatkowych badań i konsultacji, tak aby możliwa była jak najbardziej kompleksowa ocena stanu somatycznego i funkcjonowania dziecka.

 

Poznaj Zespół diagnostyczny SOTIS

 

LISTA CERTYFIKOWANYCH DIAGNOSTÓW ADOS-2

 

OPIS PROCESU DIAGNOZY

 

Dla kogo: dzieci w wieku od 18 miesięcy do ukończenia 6 lat, których rozwój psychoruchowy i społeczny budzi niepokój otoczenia.

Prowadzimy również rediagnozę starszych dzieci diagnozowanych w naszym ośrodku.

 

Cel: diagnoza pod kątem całościowych zaburzeń w rozwoju

 

Miejsce: Warszawa i Trójmiasto

 

Koszt diagnozy w wersji podstawowej:

- 2350 PLN dla dzieci w wieku od 1 roku i 6 miesięcy do 4 lat i 5 miesięcy (Warszawa)

- 2550 PLN dla dzieci w wieku od 4 lat i 6 miesięcy do 10 roku życia (Warszawa)

- 1400 PLN (Trójmiasto)

 

Koszt rediagnozy:

- 2300 PLN dla dzieci zdiagnozowanych w SOTIS do 10 roku zycia (Warszawa) 

 

Koszt zawiera: obserwacje i konsultacje ze specjalistami, wydanie zaświadczenia lekarskiego z rozpoznaniem, kompleksowej opinii zespołu diagnostycznego wraz z dalszymi zaleceniami medycznymi i terapeutycznymi oraz wszelkich innych niezbędnych dokumentów.

 

Przebieg diagnozy - Warszawa / Przebieg diagnozy - Trójmiasto

 

Oferujemy także:

Dodatkowe bezpłatne spotkanie konsultacyjne z psychologiem dotyczące postawionej diagnozy oraz rekomendację oddziaływać terapeutycznych.

 

Jeśli chcą Państwo odwołać wcześniej umówioną wizytę, bardzo prosimy o zrobienie tego jak najszybciej. Umożliwi to innemu maluchowi skorzystanie z wolnego terminu u specjalisty i - jeśli to konieczne - szybsze rozpoczęcie oddziaływań terapeutycznych i medycznych.

 

Informacje i zapisy:

 

Warszawa (Żoliborz, Ursynów i Praga)

tel: +48 667 688 377

e-mail: diagnoza@sotis.pl

 

Gdańsk i Gdynia

tel: + 48 603 595 710

e-mail: gdansk@sotis.plgdynia@sotis.pl

2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone