Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.

Wczesna Interwencja Terapeutyczna (od 18 m.ż.)

Wczesna Interwencja Terapeutyczna - Program „Małe Maluchy“  
terapia i wsparcie rozwoju dla dzieci od 18 m-ca życia
 
Wszyscy rodzice zastanawiają się, czy rozwój ich dziecka przebiega prawidłowo. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS uważnie słuchamy rodziców i wierzymy, że lepiej niepokoić się odrobinę za bardzo, niż trochę za mało. 
 
Zapraszamy każdego rodzica, który niepokoi się rozwojem psychoruchowym swojego dziecka na bezpłatne badania przesiewowe pod kątem zaburzeń ze spektrum autyzmu. Podczas spotkania Wasz maluch będzie się bawił, a psycholog w tym czasie przeprowadzi wybrane testy przesiewowe i próby obserwacyjne. Obserwacja odbywa się z udziałem rodzica, w miłej i przyjaznej dla dziecka atmosferze. W naszym Zespole znajduje się 10 z ok. 50 specjalistów przeszkolonych z narzędzia przesiewowego STAT podczas pierwszego europejskiego szkolenia. Jesteśmy też partnerem ogólnopolskiego systemu przesiewów badabada.pl prowadzonego przez Fundację SYNAPSIS.
 
Jeżeli zachowania dziecka znajdują się w normie rozwojowej, lub zauważone problemy wiążą się z potrzebą wsparcia w innym aspekcie rozwoju – powiemy Wam o tym. Jeśli zaobserwujemy u dziecka trudności w rozwoju komunikacyjno-społecznym – uprzedzimy Was o tym i zaproponujemy odpowiednie wsparcie. Od tego momentu dzieci potrzebujące pomocy rozwojowej mogą znaleźć się pod opieką naszego Zespołu.
 
Program wsparcia został opracowany przez nasze Zespoły: kliniczny i naukowo-badawczy, w oparciu o nasze wieloletnie doświaczenie, jak również model wsparcia dla najmłodszych dzieci wypracowany i przekazany nam jako jedynemu ośrodkowi w Polsce przez prof. Wendy Stone z University of Washington.
 
Program wsparcia dla najmłodszych standardowo obejmuje od 3 godzin zajęć w ośrodku tygodniowo oraz cele i wskazówki dla rodziców. Rodzice otrzymują zalecenia w jaki sposób, głównie poprzez wspólną zabawę, wspierać w rozwoju swoje dziecko.  Program jest regularnie dostosowywany do postępów, zaś proponowana intensywność zajęć zależy od potrzeb dziecka. Każde z dzieci rozpoczynajace Program Wczesnej Interwencji Terapeutycznej „Małe Maluchy“ ma zagwarantowane miejsce w specjalistycznym Punkcie Terapeutyczno-Przedszkolnym SOTIS od momentu ukończenia 2,5 lat.
 
Według badań jak najwcześniejsza interwencja, podjęta wtedy, kiedy mózg jest najbardziej plastyczny, to szczególnie skuteczny środek niwelowania dysharmonii rozwoju. Gdy pojawia się niepokój, lepiej ocenić, czy są do niego powody - aby móc go rozwiać, lub jak najszybciej zadziałać.
 
Bezpłatne badania przesiewowe – zapisy – tel . +48 667 688 377
 
Program Wczesnej Interwencji Terapeutycznej „Małe Maluchy“ – cena od 550 pln/m-c 
– informacje i zapisy:

Zapisy:

Warszawa - Żoliborz, tel.: +48 531 996 377, +48 661 388 877

Warszawa - Ursynów, tel.: +48 504 333 033

Warszawa - Praga-Południe, tel.: +48 531 994 377

Gdynia, tel.: +48 669 272 737
Gdańsk, tel.: +48 603 595 710
 
2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone