Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.

Jak być rodzicem dziecka z ASD?

W ramach cyklu spotkań SOTIS dla RODZICÓW zapraszamy na webinar "Jak być rodzicem dziecka z ASD?", który odbędzie się 16.09.2021 (czwartek) o 18:00.
Webinar będzie prowadzony na żywo.

Jak być rodzicem dziecka z ASD - to bardzo obszerny i niełatwy temat. Spotkanie zostanie poprowadzone przez ekspertki Centrum Terapii Autyzmu SOTIS- Magdalenę Griech i Annę Czarnecką, które są również kierownikami punktów terapeutyczno-przedszkolnych SOTIS. Opowiedzą o etapach żałoby, jaka następuje po usłyszeniu diagnozy, specyfice procesu, o tym jak ważne jest, by znaleźć w nim czas dla siebie, o tym, w jaki sposób dostosować się do sytuacji, by cała rodzina mogła funkcjonować w niej możliwie jak najlepiej.

Webinar potrwa około 60 minut + sesja Q&A (pytania i odpowiedzi).
Udział w webinarze jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji:  https://sotis.clickmeeting.com/jak-byc-rodzicem  
Ilość miejsc ograniczona.Webinar będzie prowadzony na zywo - podczas wydarzenia będzie mozliwość zadawania pytań i dzielenia się wrażeniami na czacie.W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod mailem: szkolenia@sotis.pl
Zapraszamy!
Zespół Centrum Terapii Autyzmu SOTIS 

Prowadzące:
Anna Czarnecka, Kierownik Punktu Przedszkolnego SOTIS w Gdańsku, psycholog, pedagog, terapeuta, diagnosta. Ukończyła magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, studia pedagogiczne, podyplomowe na kierunkach: diagnoza, edukacja, terapia i rewalidacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu  oraz edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (UNS Łódź). Uzyskała certyfikat diagnosty Skalą Inteligencji Stanford-Binet 5, ADOS-2 (Autism Diagnosis Observation Schedule) , STAT (Screening Tool for Autism in Toddlers and Young Children). Uczestniczyła w licznych konferencjach i szkoleniach m.in. w szkoleniu z alternatywnej metody komunikacji PECS (Picture Exhange Communication System), Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (pierwszy stopień), „Zaburzenia jedzenia u dzieci”, III- stopniowym szkoleniu dot. terapii behawioralnej w pracy z młodzieżą, dziećmi z autyzmem,,, szkoleniu VB-MAPP: ocena umiejętności i planowanie terapii. Od ponad 10-ciu lat pracuje klinicznie z dziećmi  z autyzmem. Nieustannie pogłębia zdobytą wiedzę i podnosi swoje kwalifikacje. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS odpowiada za terapię dzieci i wsparcie rodziców, szkolenie i jakość pracy zespołu terapeutycznego, jako członek zespołu diagnostycznego uczestniczy w procesach diagnostycznych.

Magdalena Griech, Kierownik Ośrodka – Centrum Terapii Autyzmu SOTIS w Gdyni. Pedagog, terapeuta. Ukończyła studia wyższe na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na specjalizacji pedagogika resocjalizacyjna, a następnie na Akademii Pomorskiej w Słupsku na specjalizacji pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Od 2006 pracowała na stanowisku wychowawcy w Placówce Interwencyjnej dla młodzieży. Od 2011 roku pracuje z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Brała udział w wielu szkoleniach i konferencjach naukowych. Ukończyła m.in. szkolenie z Picture Exhange Communication System (PECS), m.in. diagnoza funkcjonalna dzieci  (PEP-3) oraz szkolenie ADOS 2. Kieruje Ośrodkiem w Gdyni, gdzie odpowiada za terapię dzieci oraz wsparcie rodziców. Jako członek zespołu diagnostycznego bierze udział w przesiewach i procesach diagnostycznych. Głównym obszarem jej zainteresowań jest człowiek, w myśl sentencji"Nic co ludzkie, nie jest mi obce". Szczególnie interesuje się literaturą psychologiczną, pracując również nad swoim rozwojem osobistym. Od dwóch lat realizuje swoją potrzebę wyrażania emocji za pomocą tańca, biorąc udział w warsztatach Sopockiego Teatru Tańca. Prywatnie mama dwójki dzieci, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wolny czas najbardziej lubi spędzać na łonie natury z dala od miasta.  
2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone