Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.

ZACHOWANIA TRUDNE – teoria i praktyka

 

ZACHOWANIA TRUDNE – teoria i praktyka

23 października 2021 (sobota) 9:00-13.00

Każde zachowanie trudne ma jakąś przyczynę, której można zapobiegać - wspólnie przyjrzymy się tym przyczynom i poszukamy sposobów zaradczych. Bez zachowań trudnych terapia dzieci z zaburzeniami rozwojowymi jest skuteczniejsza, a relacje przyjemniejsze dla obu stron.

Proponujemy szkolenie dla rodziców i osób pracujących z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi - aby pomóc Wam w zmniejszaniu zachowań trudnych u dzieci.

Zachowanie przekazuje nam ważny komunikat – jeżeli go odczytamy, możemy zmieniać sytuację na lepszą. Intensywne jednodniowe szkolenie online porusza najważniejsze strategie pozytywnego podejścia do redukcji zachowań trudnych.

  • Zrozum specyfikę zachowań trudnych u osób ze spektrum autyzmu
  • Naucz się obserwacji, pomiaru i oceny funkcji zachowań trudnych
  • Poznaj oparte na dowodach techniki zmniejszania trudnych zachowań
  • Buduj strategie reaktywne i proaktywne przeciwdziałania zachowaniom trudnym

 

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Liczba miejsc ograniczona

 

 23.10.2021 (sobota), godz. 9.00-13:00

Miejsce: online, platforma Clickmeeting

Cena: 150 zł

Prowadzący: dr Anna Waligórska, mgr Marcin Bonaszewski

Dowiedz się więcej i zapisz się! https://sotis.clickmeeting.com/zachowania-trudne

 

Więcej o prowadzących:

 

dr Anna Waligórska

Psycholog i diagnostka w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, adiunkt Uniwersytetu SWPS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze zaburzeniami neurorozwojowymi. W SOTIS odpowiada za przegląd i wprowadzanie technik opartych na dowodach - m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT (Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008), przesiewu online OOPS (Nickel, 2020) i modelu NPDC (model oddziaływań opartych na dowodach, stworzony na bazie serii systematycznych przeglądów badawczych). Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Łączy pracę naukową i badawczą z działalnością kliniczną (m.in. tworzenie systemów wsparcia dla rodzin i zespołów pedagogicznych, prowadzenie programów TUS dla młodzieży z Zespołem Aspergera). Współtworzy rozwojowo-behawioralny program terapii w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS. Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.

 

Marcin Bonaszewski

Psycholog, terapeuta. Ukończył wydział psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja kliniczna dziecka). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu. Instruktor sportu, od wielu lat pracujący z młodzieżą trenującą sporty zespołowe (koszykówka). Ukończył warsztaty z terapii metodą EEG Biofeedback I-ego stopnia. Z osobami z zespołem Aspergera pracuje od 2006 roku. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest psychologiem prowadzącym grupowe zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia indywidualne - coaching. Tworzy programy terapeutyczne, prowadzi konsultacje dla rodziców. Jest organizatorem i kierownikiem wakacyjnych plenerów terapeutycznych. Prowadzi także szkolenia z zakresu terapii osób z zespołem Aspergera dla specjalistów, studentów oraz rodziców. 

 

 

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE JUŻ DZIŚ!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: szkolenia@sotis.pl

 

2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone