Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.

Zrozumieć ZA, aby pomóc ASom cz. 2

 

Zrozumieć ZA, aby pomóc ASom

9 października 2021 (sobota) 9:00-12.30 i 13.00-16.00

 

  1. Część „…aby pomóc ASom”

Szkolenie online dla rodziców i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera. 2. część  szkolenia „…aby pomóc ASom” przedstawia główne strategie stosowane w terapii i współpracy z dziećmi i młodzieżą z ZA.

„… aby pomóc ASom” - 3 godziny (13.00-16.00):

Zmiany w otoczeniu i strategiach komunikacji z Asami wspierają ich poczucie bezpieczeństwa i umiejętność radzenia sobie z problemami, co poprawia ich chęć i efekt współpracy z otoczeniem. Potwierdzone badawczo strategie wpływają na wszystkie kluczowe sfery funkcjonowania.

  • Zwiększ wolę współpracy ASa właściwie przedstawiając informacje
  • Zapewnij lepszą pracę nad zadaniem dzięki pomocom wizualnym
  • Obniż poziom napięcia dzięki strategiom zwiększającym poczucie bezpieczeństwa

 

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Liczba miejsc ograniczona

 

09.10.2021 (sobota), godz.13:00 – 16:00

Miejsce: online, platforma Clickmeeting

Cena: 90 zł za część szkolenia (180 – dwie części)

Prowadząca: dr Anna Waligórska

Dowiedz się więcej i zapisz się! https://sotis.clickmeeting.com/zrozumiec-za-cz-2

Więcej o prowadzących:

 

dr Anna Waligórska

Psycholog i diagnostka w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, adiunkt Uniwersytetu SWPS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze zaburzeniami neurorozwojowymi. W SOTIS odpowiada za przegląd i wprowadzanie technik opartych na dowodach - m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT (Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008), przesiewu online OOPS (Nickel, 2020) i modelu NPDC (model oddziaływań opartych na dowodach, stworzony na bazie serii systematycznych przeglądów badawczych). Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Łączy pracę naukową i badawczą z działalnością kliniczną (m.in. tworzenie systemów wsparcia dla rodzin i zespołów pedagogicznych, prowadzenie programów TUS dla młodzieży z Zespołem Aspergera). Współtworzy rozwojowo-behawioralny program terapii w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS. Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.

 

Marcin Bonaszewski

Psycholog, terapeuta. Ukończył wydział psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja kliniczna dziecka). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu. Instruktor sportu, od wielu lat pracujący z młodzieżą trenującą sporty zespołowe (koszykówka). Ukończył warsztaty z terapii metodą EEG Biofeedback I-ego stopnia. Z osobami z zespołem Aspergera pracuje od 2006 roku. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest psychologiem prowadzącym grupowe zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia indywidualne - coaching. Tworzy programy terapeutyczne, prowadzi konsultacje dla rodziców. Jest organizatorem i kierownikiem wakacyjnych plenerów terapeutycznych. Prowadzi także szkolenia z zakresu terapii osób z zespołem Aspergera dla specjalistów, studentów oraz rodziców. 

 

 

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE JUŻ DZIŚ!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: szkolenia@sotis.pl

 

2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone