Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.

Zmotywowane dziecko - skuteczne strategie

 

Zmotywowane dziecko - skuteczne strategie

4.12.2021 (sbota) 9.00-12.30

 

Szkolenie online „Zmotywowane dziecko - skuteczne strategie”, 4 grudnia 2021 (sobota) 9:00-12.30

Cechy zaburzeń neurorozwojowych powodują, że rozwój motywacji opartej na wzajemności społecznej jest utrudniony. Radość płynąca z dobrej współpracy lub pochwały może być zbyt mała, aby skłonić dziecko do działania. Z kolei najatrakcyjniejsze czynności mogą „przesłonić cały świat”, prowadząc do zawężenia aktywności dziecka, a nawet do uzależnień. Praca nad dobrym rozwojem motywacji pozwala uniknąć wielu przyszłych trudności.

Celem szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi jest przedstawienie kluczowych rozwiązań wspomagających motywację – aby skonstruować własną strategię.

W terapii, podobnie jak w innych obszarach, można zaobserwować mody. Każda z nich przynosi nowe spojrzenie, warte zintegrowania z istniejącą wiedzą. Systemy motywacyjne, podmiotowe współdziałanie, samoregulacja, struktura społeczna zapewniająca poczucie bezpieczeństwa nie powinny stanowić dla siebie konkurencji, ale składać się na indywidualne i skuteczne rozwiązanie. W tym budzącym emocje obszarze warto upewnić się:

  • Czy stosowane rozwiązania wzmacniają, czy osłabiają Twoje poczucie sprawczości?
  • Czy zmotywowanie dziecka jest okupione dużym stresem?
  • Czy czujesz, że Twój głos jest ważny?
  • Czy cieszy Cię relacja z dzieckiem?

 

Negatywne odpowiedzi nie są czymś niezwykłym – wskazują jednak, że warto zmodyfikować wcześniejszą strategię. Aby to umożliwić, szkolenie przedstawia kluczowe, skuteczne rozwiązania wypracowane w różnych podejściach psychologicznych. Na ich bazie uczestnicy budują własną strategię, odpowiadającą indywidualnemu stylowi wychowania i potrzebom.

 

Uwaga: Szkolenie szczególnie interaktywne! Zalecamy uczestnictwo w miejscu umożliwiającym własną pracę.

 

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Liczba miejsc ograniczona

 

 4.12.2021 (sobota), godz. 9.00-12:30

Miejsce: online, platforma Clickmeeting

Cena: 130 zł

Prowadzący: dr Anna Waligórska, mgr Marcin Bonaszewski

Dowiedz się więcej i zapisz się! https://sotis.clickmeeting.com/zmotywowane-dziecko

 

Więcej o prowadzących:

 

dr Anna Waligórska

Psycholog i diagnostka w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, adiunkt Uniwersytetu SWPS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze zaburzeniami neurorozwojowymi. W SOTIS odpowiada za przegląd i wprowadzanie technik opartych na dowodach - m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT (Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008), przesiewu online OOPS (Nickel, 2020) i modelu NPDC (model oddziaływań opartych na dowodach, stworzony na bazie serii systematycznych przeglądów badawczych). Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Łączy pracę naukową i badawczą z działalnością kliniczną (m.in. tworzenie systemów wsparcia dla rodzin i zespołów pedagogicznych, prowadzenie programów TUS dla młodzieży z Zespołem Aspergera). Współtworzy rozwojowo-behawioralny program terapii w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS. Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.

 

Marcin Bonaszewski

Psycholog, terapeuta. Ukończył wydział psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja kliniczna dziecka). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu. Instruktor sportu, od wielu lat pracujący z młodzieżą trenującą sporty zespołowe (koszykówka). Ukończył warsztaty z terapii metodą EEG Biofeedback I-ego stopnia. Z osobami z zespołem Aspergera pracuje od 2006 roku. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest psychologiem prowadzącym grupowe zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia indywidualne - coaching. Tworzy programy terapeutyczne, prowadzi konsultacje dla rodziców. Jest organizatorem i kierownikiem wakacyjnych plenerów terapeutycznych. Prowadzi także szkolenia z zakresu terapii osób z zespołem Aspergera dla specjalistów, studentów oraz rodziców. 

 

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE JUŻ DZIŚ!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: szkolenia@sotis.pl

 

2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone