Lęk a neuroróżnorodność – zaawansowane rozwiązania
6 listopada 2021 (sobota) 9:00-12.30
Lęk u osób neuroróżnorodnych wiąże się z rozwojem układu nerwowego i jego nietypowymi reakcjami na otoczenie. Strategie modulujące reakcje mózgu i autonomicznego układu nerwowego opierają się na zjawisku neuroplastyczności oraz na modyfikacji czynników niewłaściwej regulacji. Szkolenie rozwija temat przedstawiony w bazowym webinarze SOTIS o lęku, przedstawiając bardziej zaawansowane oddziaływania.
Szkolenie dla rodziców, profesjonalistów i osób neuroróżnorodnych przedstawia obecnie rozwijane teorie i strategie redukcji nadmiernego lęku.
W sytuacji optymalnej reakcja lękowa jest wywoływana przez zagrażające wydarzenia i ma na celu umożliwienie uniknięcia ich złych skutków. Nie opiera się ona jednak tylko na analizie sytuacji, ale na ocenie własnych zasobów w radzeniu sobie z zagrożeniem. W sytuacji, kiedy zasoby te są obniżone przez cechy zaburzeń neurorozwojowych lub traumę (które często współistnieją), ta nieświadoma własna ocena wypada negatywnie, wzmacniając reakcję lękową.
Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.
Liczba miejsc ograniczona
6.11.2021 (sobota), godz. 9.00-12:30
Miejsce: online, platforma Clickmeeting
Cena: 140 zł
Prowadzący: dr Anna Waligórska
Dowiedz się więcej i zapisz się! https://sotis.clickmeeting.com/lek-a-neuroroznorodnosc
Więcej o prowadzących:
dr Anna Waligórska
Psycholog i diagnostka w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, adiunkt Uniwersytetu SWPS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze zaburzeniami neurorozwojowymi. W SOTIS odpowiada za przegląd i wprowadzanie technik opartych na dowodach - m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT (Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008), przesiewu online OOPS (Nickel, 2020) i modelu NPDC (model oddziaływań opartych na dowodach, stworzony na bazie serii systematycznych przeglądów badawczych). Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Łączy pracę naukową i badawczą z działalnością kliniczną (m.in. tworzenie systemów wsparcia dla rodzin i zespołów pedagogicznych, prowadzenie programów TUS dla młodzieży z Zespołem Aspergera). Współtworzy rozwojowo-behawioralny program terapii w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS. Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.
Marcin Bonaszewski
Psycholog, terapeuta. Ukończył wydział psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja kliniczna dziecka). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu. Instruktor sportu, od wielu lat pracujący z młodzieżą trenującą sporty zespołowe (koszykówka). Ukończył warsztaty z terapii metodą EEG Biofeedback I-ego stopnia. Z osobami z zespołem Aspergera pracuje od 2006 roku. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest psychologiem prowadzącym grupowe zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia indywidualne - coaching. Tworzy programy terapeutyczne, prowadzi konsultacje dla rodziców. Jest organizatorem i kierownikiem wakacyjnych plenerów terapeutycznych. Prowadzi także szkolenia z zakresu terapii osób z zespołem Aspergera dla specjalistów, studentów oraz rodziców.
ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE JUŻ DZIŚ!
W razie pytań zachęcamy do kontaktu: szkolenia@sotis.pl
2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone
powered by Tworzenie stron www - DZariusz.pl
|