Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.
min_szkolenia.jpg

Lęk a neuroróżnorodność – zaawansowane rozwiązania

 

Lęk a neuroróżnorodność – zaawansowane rozwiązania

6 listopada 2021 (sobota) 9:00-12.30

Lęk u osób neuroróżnorodnych wiąże się z rozwojem układu nerwowego i jego nietypowymi reakcjami na otoczenie. Strategie modulujące reakcje mózgu i autonomicznego układu nerwowego opierają się na zjawisku neuroplastyczności oraz na modyfikacji czynników niewłaściwej regulacji. Szkolenie rozwija temat przedstawiony w bazowym webinarze SOTIS o lęku, przedstawiając bardziej zaawansowane oddziaływania.

Szkolenie dla rodziców, profesjonalistów i osób neuroróżnorodnych przedstawia obecnie rozwijane teorie i strategie redukcji nadmiernego lęku.

W sytuacji optymalnej reakcja lękowa jest wywoływana przez zagrażające wydarzenia i ma na celu umożliwienie uniknięcia ich złych skutków. Nie opiera się ona jednak tylko na analizie sytuacji, ale na ocenie własnych zasobów w radzeniu sobie z zagrożeniem. W sytuacji, kiedy zasoby te są obniżone przez cechy zaburzeń neurorozwojowych lub traumę (które często współistnieją), ta nieświadoma własna ocena wypada negatywnie, wzmacniając reakcję lękową.

  • Upewnij się, że znasz i stosujesz bazowe rozwiązania
  • Poznaj zaawansowane strategie modulowania reakcji układu nerwowego na stres
  • Oceń które z czynników mają znaczenie w Twojej sytuacji
  • Buduj strategie wzmocnienia odporności na sytuacje lękotwórcze
  • Dowiedz się o nowych rozwiązaniach redukcji lęku

 

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Liczba miejsc ograniczona

 

 6.11.2021 (sobota), godz. 9.00-12:30

Miejsce: online, platforma Clickmeeting

Cena: 140 zł

Prowadzący: dr Anna Waligórska

Dowiedz się więcej i zapisz się! https://sotis.clickmeeting.com/lek-a-neuroroznorodnosc

 

Więcej o prowadzących:

 

dr Anna Waligórska

Psycholog i diagnostka w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, adiunkt Uniwersytetu SWPS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze zaburzeniami neurorozwojowymi. W SOTIS odpowiada za przegląd i wprowadzanie technik opartych na dowodach - m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT (Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008), przesiewu online OOPS (Nickel, 2020) i modelu NPDC (model oddziaływań opartych na dowodach, stworzony na bazie serii systematycznych przeglądów badawczych). Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Łączy pracę naukową i badawczą z działalnością kliniczną (m.in. tworzenie systemów wsparcia dla rodzin i zespołów pedagogicznych, prowadzenie programów TUS dla młodzieży z Zespołem Aspergera). Współtworzy rozwojowo-behawioralny program terapii w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS. Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.

 

Marcin Bonaszewski

Psycholog, terapeuta. Ukończył wydział psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja kliniczna dziecka). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu. Instruktor sportu, od wielu lat pracujący z młodzieżą trenującą sporty zespołowe (koszykówka). Ukończył warsztaty z terapii metodą EEG Biofeedback I-ego stopnia. Z osobami z zespołem Aspergera pracuje od 2006 roku. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest psychologiem prowadzącym grupowe zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia indywidualne - coaching. Tworzy programy terapeutyczne, prowadzi konsultacje dla rodziców. Jest organizatorem i kierownikiem wakacyjnych plenerów terapeutycznych. Prowadzi także szkolenia z zakresu terapii osób z zespołem Aspergera dla specjalistów, studentów oraz rodziców. 

 

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE JUŻ DZIŚ!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: szkolenia@sotis.pl

 

2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone