Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.

Trening umiejętności komunikacyjnych dla rodziców

 

Szkolenie online „Trening umiejętności komunikacyjnych dla rodziców”,

27 listopada 2021 (sobota) 9:00-11.00

Dla osób ze spektrum autyzmu rozmowa uwzględniająca potrzeby drugiej osoby, przekazująca informacje i własną perspektywę to często prawdziwe wyzwanie. Co jest ważne? O czym rozmówca nie wie? Jak to powiedzieć? Te wszystkie elementy mogą paraliżować i powodować, że ulubioną odpowiedzią dziecka jest „nie wiem”.  

Szkolenie zawiera prezentację i ćwiczenie etapów autorskiego treningu komunikacji dla dzieci. Przeznaczone jest dla rodziców i pedagogów dzieci wykorzystujących mowę komunikacyjnie.

Regularna, krótka rozmowa może rozwinąć komunikację dziecka w każdym wieku. Żeby było to możliwe, rozmowa powinna bazować na jego aktualnych umiejętnościach. Wtedy stanowi dla niego przyjemność, a nie zbyt trudną sytuację. Jak to osiągnąć?

  • Poznaj etapy rozwoju umiejętności rozmowy
  • Oceń na którym etapie jest dziecko
  • Ćwicz prowadzenie rozwijającej rozmowy na poziomie umiejętności drugiej osoby
  • Zaplanuj krótką codzienną rozmowę i notuj postępy

 

Uwaga: Szkolenie szczególnie interaktywne! Zalecamy uczestnictwo w miejscu umożliwiającym własną pracę.

 

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Liczba miejsc ograniczona

 

 27.11.2021 (sobota), godz. 9.00-12:00

Miejsce: online, platforma Clickmeeting

Cena: 110 zł

Prowadzący: dr Anna Waligórska

Dowiedz się więcej i zapisz się! https://sotis.clickmeeting.com/komunikacja-rodzice

 

Więcej o prowadzących:

 

dr Anna Waligórska

Psycholog i diagnostka w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, adiunkt Uniwersytetu SWPS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze zaburzeniami neurorozwojowymi. W SOTIS odpowiada za przegląd i wprowadzanie technik opartych na dowodach - m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT (Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008), przesiewu online OOPS (Nickel, 2020) i modelu NPDC (model oddziaływań opartych na dowodach, stworzony na bazie serii systematycznych przeglądów badawczych). Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Łączy pracę naukową i badawczą z działalnością kliniczną (m.in. tworzenie systemów wsparcia dla rodzin i zespołów pedagogicznych, prowadzenie programów TUS dla młodzieży z Zespołem Aspergera). Współtworzy rozwojowo-behawioralny program terapii w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS. Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.

 

Marcin Bonaszewski

Psycholog, terapeuta. Ukończył wydział psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja kliniczna dziecka). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu. Instruktor sportu, od wielu lat pracujący z młodzieżą trenującą sporty zespołowe (koszykówka). Ukończył warsztaty z terapii metodą EEG Biofeedback I-ego stopnia. Z osobami z zespołem Aspergera pracuje od 2006 roku. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest psychologiem prowadzącym grupowe zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia indywidualne - coaching. Tworzy programy terapeutyczne, prowadzi konsultacje dla rodziców. Jest organizatorem i kierownikiem wakacyjnych plenerów terapeutycznych. Prowadzi także szkolenia z zakresu terapii osób z zespołem Aspergera dla specjalistów, studentów oraz rodziców. 

 

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE JUŻ DZIŚ!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: szkolenia@sotis.pl

 

2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone