Niepokoisz się rozwojem swojego małego dziecka? Wizyta u dobrego specjalisty jest utrudniona np. z powodu pandemii?
Zapraszamy na badanie przesiewowe online pod kątem ryzyka zaburzeń ze spektrum autyzm!
Bez potrzeby wychodzenia z domu!
Centrum Terapii Autyzmu SOTIS dzięki Oregon Health & Science University wprowadza do Polski „OOPS” - badanie przesiewowe – obserwacja zabawy (R. Nickel, 2020). Jest to protokół obserwacji przeznaczony do oceny rozwoju dzieci w wieku 15-30 m.ż., u których istnieje podejrzenie autyzmu. Protokół OOPS jest oparty m.in. na koncepcji wykorzystywanej w badaniu STAT, które jest bardzo czułe w wykrywaniu ryzyka autyzmu.
Unikalną wartością w badaniu przesiewowym „OOPS” jest brak konieczności wychodzenia z domu oraz zmiana formuły przeprowadzenia badania (w warunkach „domowych”). W tym przypadku to rodzic/opiekun bawi się z dzieckiem we własnym domu, wspierany online przez diagnostę. Do wszystkich zadań niezbędnych do oceny funkcjonowania dziecka rodzice otrzymują instrukcję i wsparcie. Wystarczy jeden pokój oraz zabawki.
Dzięki temu specjalista może zobaczyć zachowanie dziecka w jego otoczeniu, w kontakcie z najbliższymi. Rodzic otrzymuje dokładne wskazówki, a specjalista wspomaga go na bieżąco podczas spotkania. Badanie obejmuje krótki wywiad.
Na podstawie oceny zabawy, kontaktu, nietypowych zachowań, oraz wywiadu i krótkich filmików (nagranych np. telefonem przez rodziców) diagnosta odpowiada na pytania i obawy rodziny. Wszyscy specjaliści Centrum Terapii Autyzmu SOTIS prowadzący przesiew OOPS w Polsce są jednocześnie licencjonowanymi diagnostami STAT. Opiekunem merytorycznym projektu OOPS w Polsce jest psycholog, dr Anna Waligórska.
W wypadku zaobserwowania niepokojących zachowań specjalista zaproponuje rodzicom badanie przesiewowe STAT lub pełną diagnostykę dziecięcą w placówce SOTIS-MED.
W najbliższym miesiącu planujemy przeprowadzenie 10 bezpłatnych badań przesiewowych „OOPS”. Zapraszamy do przekazywania tej wiadomości rodzicom zaniepokojonym rozwojem swojego dziecka.
Informacje i zapisy:
diagnoza@sotis.pl
tel. +48 667 688 377
https://www.facebook.com/CentrumTerapiiAutyzmuSOTIS
*protokół OOPS nie posiada aktualnie walidacji
2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone
powered by Tworzenie stron www - DZariusz.pl
|