Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Zaloguj się

Nie masz konta? zarejestruj się!          Przypomnij hasło.

Szkolenie online "ZACHOWANIA TRUDNE – teoria i praktyka”

Zapraszamy na szkolenie online
"ZACHOWANIA TRUDNE – teoria i praktyka”,
które odbędzie się 31 lipca 2021 (sobota) o godz. 9:00 

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami z Zespołem Aspergera w różnym wieku (od 3 do 50 r.ż.) będących na różnym poziomie funkcjonowania, pozwala stwierdzić, iż każde zachowanie trudne ma jakąś przyczynę, której można zapobiegać - a tym samym sprawić, by terapia osób z ZA była efektywniejsza. Proponowane przez nas szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących zmniejszać zachowania trudne u osób ze spektrum autyzmu. Szkolenie skierowane jest do rodziców i osób pracujących z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi lub zainteresowanych tą tematyką.

 Jednodniowe szkolenie obejmuje takie tematy, jak:

  • zachowania trudne w teorii

  • specyfika zachowań trudnych u osób z ZA

  • podstawy obserwacji i pomiaru zachowań trudnych u osób z ZA

  • jak przeciwdziałać ZT: strategie reaktywne i proaktywne

  • wskazówki dla nauczycieli, psychologów, rodziców: budowa strategii w praktyce

Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie.

Szkolenie prowadzi dr Anna Waligórska (psycholog, odpowiada za badania i rozwój w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, wykłada na Uniwersytecie SWPS), oraz mgr Marcin Bonaszewski (psycholog, prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w Centrum Terapii Osób z Zespołem Aspergera SOTIS).

Udział w szkoleniu kosztuje 180 zł i wymaga rejestracji: https://sotis.clickmeeting.com/zachowania-trudne-szkolenie 

Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu po webinarze pod mailem: szkolenia@sotis.pl

 

Termin szkolenia: 31.07.2021 (sobota), godz.9:00 – 15:30

Miejsce szkolenia: online, platforma clickmeeting

Koszt szkolenia: 180 zł

 

Więcej o prowadzących:

Anna Waligórska

Psycholog i diagnostka w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, adiunkt Uniwersytetu SWPS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. W SOTIS odpowiada za przegląd i wprowadzanie technik opartych na dowodach - m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT (Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008), przesiewu online OOPS (Nickel, 2020) i modelu NPDC (model oddziaływań opartych na dowodach, stworzony na bazie serii systematycznych przeglądów badawczych). Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Łączy pracę naukową i badawczą z działalnością kliniczną (m.in. wieloletnie prowadzenie programów TUS dla młodzieży z Zespołem Aspergera). Współtworzy rozwojowo-behawioralny program terapii w Centrum Terapii Autyzmu SOTIS.

 

Marcin Bonaszewski

Psycholog, terapeuta. Ukończył wydział psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja kliniczna dziecka). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu. Instruktor sportu, od wielu lat pracujący z młodzieżą trenującą sporty zespołowe (koszykówka). Ukończył warsztaty z terapii metodą EEG Biofeedback I-ego stopnia. Z osobami z zespołem Aspergera pracuje od 2006 roku. W Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest psychologiem prowadzącym grupowe zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia indywidualne - coaching. Tworzy programy terapeutyczne, prowadzi konsultacje dla rodziców. Jest organizatorem i kierownikiem wakacyjnych plenerów terapeutycznych. Prowadzi także szkolenia z zakresu terapii osób z zespołem Aspergera dla specjalistów, studentów oraz rodziców. 

2011 © Sotis - wszelkie prawa zastrzeżone